en

BİRLEŞTİRME TEKNOLOJİLERİ

Yarış Kabin Ailesi olarak; değişimin öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz.

Birleştirme teknolojileri bölümü; yarı mamul haline gelen sac ve profiller, tasarımı ve üretimi tarafımızca yapılan kaynak fikstürleri ile başarılı bir şekilde birleştirilir. Robotik Kaynak, Manuel Kaynak, Robotik Somun & Civata Punta Kaynak ve Robotik Punta birleştirme yöntemleri ile sürücü güvenliğini sağlayan iskelet kısmını üretmektedir.

Robotik Kaynak Modeli

Kaynak fikstürleri ve otomasyon yöntemleri yardımı ile sıralı üretim, standart uygulama sağlayarak kusursuz ürün üretiminde önemli bir yöntemdir. Bu yöntemde öncelik, standart ve sürekli üretimin sağlanmasıdır. Tesisimizde bulunan 83 adet kaynak robotu üzerinden geçmişe dönük kaynak parametrelerini izleyebiliyor, yapılan nüfuziyet testleri ile doğruluyor, kaydedilmiş parametreler sayesinde kaynağın kusursuzluğunu kanıtlanmış oluyoruz.

Manuel Kaynak Modeli

Robot ile ulaşılamayan veya özel durumlarda kullanılan bu yöntem uluslararası mesleki yeterliliğe sahip kaynakçı sertifikalı personellerimiz tarafından uygulanmaktadır.

Robotik Punta Kaynak Modeli

Formlu ince sac birleştirme gerekliliklerinde kullanılan bu yöntem; deformasyona maruz bırakmadan, gerekli testlerden başarı ile geçecek şekilde uygulanmaktadır.

Robotik Somun ve Cıvata Punta Kaynak Modeli

Somun ve cıvata ile ince sacın birleşiminde uygulanan bu yöntem; deformasyona maruz bırakmadan, çeşitli çap ve boylarda, özel kaplama ihtiyaçlarında, merkezleme esaslı bir birleştirme uygulamasıdır.